czerwiec 2019

"Rozmowy przy wspólnym stole"

Rozmowy przy wspólnym stole2

Celem projektu jest wypracowanie modelu spotkań lokalnych oraz promowanie dobrej rozmowy w bibliotece: dialogu osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, które na co dzień rzadko mają okazję do rozmowy, chociaż łączy je troska o wspólne dobro. Wierzymy, że biblioteka jako instytucja ciesząca się zaufaniem mieszkańców, jest dobrym miejscem do szczerej rozmowy o ważnych sprawach lokalnych. Miejscem, w którym mieszkańcy mogą się wzajemnie usłyszeć i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania. Chcemy, by "Rozmowy przy wspólnym stole" otwierały na współdziałanie, na dialog nad ważnymi sprawami - również takimi, które wzbudzają kontrowersje. Będziemy szukać takich formuł spotkań, które ułatwią poznawanie innego zdania i doświadczenia w oparciu o szacunek, zaufanie i zrozumienie. Będziemy zachęć do rozmowy, w której znajdzie się miejsce na gotowość do słuchania i rozumienia innych oraz rezygnacja z walki o zwycięstwo własnej opcji.

Realizację projektu rozpoczniemy od września br.

Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego