BIP  

Biuletyn Informacji Publicznej

   

Kalendarium imprez  

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Dzień Kobiet w Manowie!

Szczegóły

Lucy & Tom to duet muzycznych podróżników, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają od Bizeta i Ravela po Dalidę i Joe Dassin a nawet Bowie’go. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records.

www.lucyandtom.fr

facebook.com/cocowlduo

 

 

Dzień Kobiet

Spotkanie Noworoczne 2018

Szczegóły

19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wyszewie odbyło się Spotkanie Noworoczne Wójta Gminy Manowo. Zaproszenie Wójta przyjęli rolnicy, sołtysi i przedsiębiorcy z terenu gminy i powiatu. Po oficjalnym powitaniu gości, Wójt Gminy podsumował miniony rok i życzył zgromadzonym wszystkiego najlepszego w nowym 2018r. Na zakończenie zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu Chóru KANON z Cewlina.

 

Czytaj więcej...

Życzenia

Szczegóły

kartka4

"Mario czy już wiesz..."

Szczegóły

Mario czy juz wiesz91W dniu 17.12.2017 r. o godz. 17.00 w Klubie Osiedlowym w Rosnowie odbyły się jak co roku jasełka bożonarodzeniowe oraz świąteczne tańce. Koncert „Mario czy już wiesz..." przygotowany został przez instruktora świetlicy Magdalenę Filipowicz i instruktora tańca Paulinę Gryniewicz. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ za pomocą teatru cieni dzieci opowiedziały o powstaniu świata aż do narodzenia Jezusa. Po jasełkach przyszedł czas na pokaz umiejętności tanecznych. Najwięcej emocji wywołał występ najmniejszych tancerek. Były „solówki", wiersze i życzenia świąteczne. W występie brały udział także zespoły taneczne z Bonina i Kretomina. Cała sala wypełniona po brzegi nagrodziła wszystkich gromkimi brawami. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły zgromadzonych w świąteczny nastrój, a grupy taneczne swym pięknym występem podbiły serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Ten magiczny wieczór będzie zapamiętany przez wszystkich.

Czytaj więcej...

Konkurs Kulinarny w Wyszewie!

Szczegóły

Już po raz szósty sołtys, Rada Sołecka oraz GOK w Wyszewie zorganizowali konkurs pn. „ Kulinarne dziedzictwo potraw Bożonarodzeniowych mieszkańców sołectwa Wyszewo.”

Konkurs objął honorowym Patronatem Wójt Gminy Manowo Roman Kłosowski. Do konkursu zgłoszono 20 potraw związanych z tradycją Świat Bożego Narodzenia: pierogi z kapustą i grzybami, ze szpinakiem, z łososiem, śledzie pod pierzynką oraz po kaszubsku, barszcz czerwony z uszkami, ryba po grecku, rolada z dorsza oraz ciasta: torty, pierniki. Była też kutia i chleb domowy.

Konkurs ten ma na celu podtrzymywanie pięknej tradycji Świat Bożego Narodzenia, w sołectwie Wyszewo. Komisja konkursowa, w której skład weszli: Stanisława Dąbrowska, Adam Kołodziejczyk, Stefan Kozicki, Robert Murii i Piotr Maszkiewicz, przyznała nagrody
w dwóch kategoriach ciasta, ryby i pozostałe:

Ciasta: I miejsce Anna Bunga, II miejsce Renata Lisaj, III miejsce Anna Kapela

Ryby i pozostałe: I miejsce Weronika Niewiarowska, II miejsce Agnieszka Gawrońska, III Antonina Chmielewska.

Wyróżnienia otrzymali: Jan Oleksy, Anna Mazurek, Jolanta Kudelska, Andrzej Lipiński, Ewelina Żmajlik oraz Krystyna Kryśkiewicz.

Ogłaszając wyniki konkursu pan Robert Murii podkreślił, że wszystkie potrawy były bardzo smaczne i wysokiej jakości. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Manowo Roman Kłosowski, Sekretarz Gminy Manowo Irena Oleksy, Przewodniczący Rady Gminy Manowo Jan Prus, Parafia Rzymskokatolicka Wyszewo ks. Waldemar Dembowski, Prezes Elektrociepłowni Rosnowo Robert Murii, Prezes Zeto Koszalin Piotr Maszkiewicz, Prezes Firmy Instalacje Sanitarne Arkadiusz Pawluch, Radny Gminy Polanów Stefan Kozicki, Stowarzyszenie Ziemi Manowskiej - Anna Stor, Stowarzyszenie „ Polska Samorządowa” oraz Rada Sołecka Wyszewo.

 Konkurs uświetnił śpiew kolęd w wykonaniu Weroniki Ziemki i Mai Stawickiej – mieszkanek Manowa. Podczas tego spotkania podziękowano Prezesowi Firmy EkoTrans Adamowi Kołodziejczykowi za wykonanie parkingu na około 20 samochodów przed cmentarzem
w Wyszewie. Ten parking to piękny prezent, który będzie służyć nie tylko mieszkańcom Wyszewa, ale także całej gminie.

Czytaj więcej...

"Spotkanie kolesiów" - Zenon Laskowik i Kabareciarnia

Szczegóły

Spotkanie kolesiów 01W sobotnie popołudnie 11 listopada br., w ramach obchodów Święta Niepodległości, na deskach rosnowskiej sali widowiskowej wystąpił Zenon Laskowik wraz z zespołem. Sala wypełniona była po brzegi miłośnikami kabaretu polskiego, którzy przez dwie godziny rozbawiani byli przez słynnego satyryka. Motywem przewodnim „Spotkania kolesiów" były aktualne wydarzenia w kraju o charakterze społeczno-polityczno-obyczajowym, ukazane oczywiście z "przymrużeniem oka".

Czytaj więcej...

Koncert z okazji Święta Niepodległości 2017!

Szczegóły

Plakat

 

Bilety do kupienia w Bibliotekach Publicznych Gminy Manowo

od 16.10.2017r. w godzinach 12.00 - 18.00!

 

Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy na wystawę

Szczegóły

zaproszenie Cewlino przer

Zapraszamy na koncert !!!

Szczegóły

Koncert

Zakończenie sezonu tanecznego w Gminie Manowo!

Szczegóły

 

Zakończenie sezonu tanecznego

 

 

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie