lipiec 2020

# biblioteka - Tydzień Bibliotek

Zakończyła się XVI edycja programu Tydzień Bibliotek. Współczesna biblioteka nieustanne poszukuje nowych użytkowników i zachęca do czytania  oraz korzystania z innych form czytelnictwa. Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek przebiegały pod hasłem  „# biblioteka. (..) „Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania”. Aby uhonorować tegoroczne święto biblioteka w Boninie zorganizowała 6 spotkań dla różnych grup użytkowników. Były 2 zajęcia plastyczne. Na jednych dzieci ze świetlicy w Kretominie wykonały własne zoo a podczas  kolejnych zajęć powstało kolorowe hasło tegorocznego Święta Bibliotek. Na spotkaniu w Dyskusyjnym Klubie Książki pasjonatki literatury dzieliły się swoimi opiniami na temat powieści Jakuba Małeckiego pt: „Dygot”. Szczególną wagę biblioteka przywiązuje do spotkań z przedszkolakami dlatego dwukrotnie odwiedziliśmy Przedszkole w Boninie. Czterolatki poznały  bohaterów „Doliny Muminków” a sześciolatki na spotkaniu zatytułowanym „Czyta elita” podpisały się pod sentencją „kto czyta nie błądzi i dobrze się bawi”. Ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek   gościliśmy rodziców i ich pociechy, uczestników Klubu Aktywnego Rodzica. Wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w  spotkaniach okazji Tygodnia Bibliotek serdecznie dziękuję za poświecony czas, humor i zaangażowanie.

mt_gallery:# biblioteka - Tydzień Bibliotek