BIP  

Biuletyn Informacji Publicznej

   

Kalendarium imprez  

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Regulamin Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

Szczegóły

Ptaki 2019przer

 REGULAMIN
51. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego
„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" – 2019 r.

Organizatorem Turnieju jest Koszalińska Biblioteka Publiczna.
Organizatorem Turnieju na szczeblu gminnym jest: Gminny Ośrodek Kultury
w Wyszewie
.

1. Głównym celem Turnieju jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego oraz pogłębianie przyjaźni wśród uczestników Turnieju.

2. Uczestnicy Turnieju recytują utwory pisarzy polskich bądź obcych,
o dowolnej tematyce. Wybrane teksty powinny być dostosowane do wieku dziecka i jego możliwości wykonawczych. Recytatorów oceniało będzie jury – powołane przez organizatora.

3. Uczestnikami Turnieju są uczniowie szkół podstawowych z terenu
dawnego województwa koszalińskiego (powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego
i świdwińskiego) występujący w trzech kategoriach:

- „Ptaszęta" - uczniowie klas I-III
- „Ptaszki" - uczniowie klas IV-VI
- „Ptaki" - uczniowie klas VII-VIII oraz III klas gimnazjalnych

4. Uczestnicy przesłuchań konkursowych wszystkich kategorii („Ptaszęta", „Ptaszki" i „Ptaki") prezentują jeden utwór – wiersz . Wykonawcy nie mogą stosować kostiumów i rekwizytów.

5. Osoby zakwalifikowane do finału w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej we wszystkich kategoriach („Ptaszęta, Ptaszki" i „Ptaki") prezentują również jeden utwór - wiersz!

6. Eliminacje gminnego konkursu odbędą się 7 maja 2019 r. w Bibliotece
Publicznej Gminy Manowo w Wyszewie o godz. 9.00
• Każda szkoła z terenu gminy Manowo do eliminacji gminnych typuje
po 1 dziecku z każdego oddziału klasowego. Jeżeli do konkursu w danej kategorii, z określonego oddziału klasowego nie zgłosił się żaden uczestnik to można wytypować 2 dzieci z innego oddziału klasowego
w tej samej kategorii.
• Karty zgłoszeń dzieci do eliminacji gminnych, oświadczenia rodziców/opiekunów oraz protokół z posiedzenia szkolnej komisji konkursowej należy nadesłać do 23 kwietnia 2019 r. na adres: Biblioteka Publiczna Gminy Manowo filia w Manowie, ul. Szkolna 11, 76-015 Manowo lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (oryginały kart zgłoszeń, oświadczeń i protokołu należy dostarczyć w dniu konkursu).


7. Każdy organizator eliminacji gminnych może zgłosić do konkursu stopnia powiatowego najwyżej 6 osób łącznie dla trzech grup wiekowych. Nie jest wymagane zgłoszenie dwóch osób z każdej kategorii wiekowej.

8. Eliminacje dla „Ptasząt" - dzieci z klas I-III z miasta oraz laureatów przeglądów gmin powiatu koszalińskiego - odbędą się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w dniu 20 maja 2019 r. od godz. 10:00;

9. Eliminacje dla „Ptaszków" – dzieci z klas IV-VI z miasta oraz laureatów przeglądów gmin powiatu koszalińskiego - odbędą się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w dniu 21 maja 2019 r. od godz. 10:00;

10. Eliminacje dla „Ptaków"- dzieci z klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych z miasta oraz laureatów przeglądów gmin powiatu koszalińskiego odbędą się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w dniu 22 maja 2019 r. od godz. 10:00

11. Finał Turnieju odbędzie się 5 czerwca 2019 r. /środa/ od godz. 10:00
w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

12. W finale będą wyłonieni laureaci nagród w poszczególnych kategoriach. Ponadto, wszyscy uczestnicy otrzymają upominki i dyplomy, których fundatorem jest Koszalińska Biblioteka Publiczna i Starostwo Powiatowe.

13. Nagrody fundują organizatorzy poszczególnych eliminacji.


14. Informacji udziela:
• Na szczeblu powiatowym:
Sylwia Olesiak, tel. 94-348-15-62, fax: 94 348-15-50,
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">•Na szczeblu gminnym:
Karina Maciejewska, tel. 531 632 100
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Organizatorzy

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie