BIP  

Biuletyn Informacji Publicznej

   

Kalendarium imprez  

luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Życzenia

Szczegóły

życzenia 2

Sylwester 2018/2019 !!!

Szczegóły

Sylwester na str

Koncert "100-lecie Niepodległości Polski"

Szczegóły

plakat na str

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Szczegóły

Spotkanie autorskie 1415 października br. zaprosiliśmy naszych młodych czytelników na spotkanie autorskie z Panią Justyna Bednarek. Ze względu na remont Biblioteki Publicznej w Rosnowie spotkanie, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Joanny Margraf-Sobańskiej, odbyło się w Szkole Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie. Zaproszona przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną autorka jest romanistką, która wiele lat pracowała jako dziennikarka i redaktorka. Jej "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" z ilustracjami Daniela de Latour zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka", zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Oprócz wspomnianych "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek" napisała wiele innych wspaniałych książek, po które dzieci chętnie sięgają. Podczas spotkania Pani Justyna bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach, pokazywała je, czytała fragmenty i zachęcała do sięgania po lekturę. Dodatkowo autorka przyniosła rekwizyty w postaci kolorowych skarpet i sprytnych kun, które pobudziły dziecięcą wyobraźnię i zmobilizowały do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Autorka opowiedziała również dzieciom o tym jak powstaje książka i ile osób musi nad nią pracować aby trafiła do rąk czytelnika. Na zakończenie spotkania, które przebiegło w miłej i twórczej atmosferze dzieci podziękowały autorce wręczając pamiątkowy dyplom oraz czekoladki, za co autorka odwdzięczyła im się rozdając autografy.

Czytaj więcej...

Festyn Zdrowia

Szczegóły

Festyn zdrowia 156 października br. na placu rekreacyjnym w Wyszewie odbył się festyn edukacyjno-ekologiczno-informacyjny, który w ramach współpracy w Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wyszewie obejmował trzy projekty: otwarcie „Strefy Aktywności Społecznej Gminy Manowo", „Wiem, badam się, zapobiegam" oraz „Razem dbajmy o czyste wody powiatu koszalińskiego". W zakresie pierwszego projektu dzieci wraz z opiekunami wykonały sałatki owocowe oraz soki, a także przystąpiły do konkursu plastycznego „Zdrowo się odżywiam i zdrowo żyję" . Prace konkursowe oceniła komisja w skład, której weszły: Pani Agnieszka ze Starostwa Powiatowego w Koszalinie, Pani Aneta - realizatorka projektu „Wiem , badam się , zapobiegam" oraz Pani Maja – realizatorka projektu „Razem dbajmy o czyste wody powiatu koszalińskiego. Drugi projekt obejmował darmowe badania i porady dietetyczne, była także możliwość zapisania się na darmowe badania w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Realizatorzy trzeciego projektu zaprosili dzieci do udziału w różnorodnych grach i konkursach. Na zakończenia festynu Pani Paulina Grynkiewicz- instruktorka tańca, zmobilizowała wszystkich uczestników do wspólnej Zumby.

Czytaj więcej...

Otwarcie Strefy Aktywności Społecznej

Szczegóły

plakat impreza - Kopia

Spotanie w Klubie Aktywnego Rodzica

Szczegóły

Za nami pierwsze spotkanie w klubie Aktywnych Rodziców. Tematem spotkania były losy baśniowej „Roszpunki”. Wstępem do zajęć była, krótka historia losów baśniowej bohaterki a następnie mamom i ich pociechom zaproponowano wspólną pracę plastyczną. Mamy z zapałem i zaangażowaniem towarzyszyły maluchom w wykonaniu pięknego warkocza z kolorowej włóczki oraz kolorowaniu obrazka przedstawiającego uwięzioną Roszpunkę w wysokiej wieży. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i serdecznie zapraszam na kolejne spotkania.

 Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.  Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.  Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.  Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.
 Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.  Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.  Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica.  

Dzień Głośnego Czytania

Szczegóły

,, ...Dziś Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Propaguje taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki...” (źródło: www.wiadomosci.wp.pl)

29 września w wielu bibliotekach w naszym kraju jest organizowane wspólne, głośne czytanie.

My również głośno czytaliśmy. Urządziliśmy także konkurs pt. ,, Najlepsi znawcy baśni”.

Książka przyjacielem dziecka

Szczegóły

„Książka  przyjacielem dziecka”-  Pod takim hasłem przebiegało spotkanie z dziećmi z przedszkola w Boninie w dniu 4 lutego. Na zajęciach  maluchy rozwiązywały zagadki, bezbłędnie rozpoznawały postacie ze znanych bajek, układały puzzle. Dowiedziały się  czym różni się biblioteka od księgarni oraz o tym jak należy  dbać o książki. Inspiracją do spotkania  był pomysł wychowawczyni grupy czterolatków, Pani Marzeny, która  wraz z dziećmi  chce powołać „Klub Wędrującej Książki”.Gratulujemy pomysłu!

Książka przyjaciel dziecka Książka przyjaciel dziecka Książka przyjaciel dziecka Książka przyjaciel dziecka
Książka przyjaciel dziecka Książka przyjaciel dziecka Książka przyjaciel dziecka  

Zajęcia taneczne w Manowie

Szczegóły

tańce Manowo 1

Podkategorie

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie